achtergrondinlagen05
  • Ecoductophees artist imp Large

Ecoduct Op Hees

Prorail realiseert een ecoduct over de spoorverbinding tussen Amersfoort, Soest en Utrecht. Het ecoduct maakt deel uit van de twee ecologische verbindingen (corridors) in Hart van de Heuvelrug. Op deze plek komen de oostelijke en westelijke corridor samen. Het ecoduct over het spoor realiseert een verbinding tussen het midden en het noorden van de Utrechtse Heuvelrug. Volgens planning wordt het ecoduct in 2012 opgeleverd.

Ecoduct Op Hees wordt ook gebruikt als recreatieve verbinding. Hiervoor wordt het ecoduct breder en krijgen fietsers en voetgangers aan één zijde van het ecoduct de mogelijkheid via het ecoduct het spoor over te steken. De breedte wordt 60 meter, waarvan 50 meter voor de dieren en 10 meter voor fietsers en voetgangers. De hoogte is minimaal 6.35 meter ten opzichte van de bovenkant van het spoor. Het effect van dit medegebruik op de werking van het ecoduct wordt jaarlijks gemonitord.

De aanleg wordt mogelijk gemaakt door het Meerjarenprogramma Ontsnippering (MJPO). Het MJPO is een nationaal programma - ondertekend door de ministers van LNV, VROM en V&W - waarin ProRail, Rijkswaterstaat, provincies en de Dienst Landelijk Gebied, in overleg met natuurbeschermingsorganisaties, samenwerken om de verbindingen tussen natuurgebieden te herstellen. Voor meer informatie over MJPO kijk op www.mjpo.nl

  • Den Dolder, gemeente Zeist
  • Nieuwe flora- en faunaverbinding
  • 0,1 hectare nieuwe natuur
  • Klaar in 2012
  • Onderdeel van ecologische corridors
  • 60 meter breed
  • 6,35 meter hoog
  • Ook te gebruiken voor fietsers en voetgangers
  • ProRail
  • Gemeente Soest
  • Gemeente Zeist
  • Provincie Utrecht
Aanmelden Nieuwsbrief Hart van de Heuvelrug Vliegbasis Soesterberg